Wyniki zawodów

Spinningowe Mistrzostwa Koła - I,II tura

Wyniki zawodów | 2012-08-05 | Publikujący: Koło PZW Cieszyn

Dnia 10 Czerwca 2012r............................

new1.gif   ---ZDJĘCIA

Uczestnicy zawodów (bez autora)Mistrzowie 2012r.

I  tura, 10 czerwca 2012r.

Zawody przeprowadzono na rzece Wiśle, w okolicach Ochab - Drogomyśla.

Do pierwszej tury zawodów przystąpiło siedmiu zawodników.

Wyników nie udało się "zrobić" na kleniach, które w sporej ilości zasiedlają tutejsze wody, niestety, wobec odbywającego się obecnie tarła, nie wykazywały żadnego zainteresowania podawanymi przynętami.

Wyniku nie udało się "zrobić" również na pstrągach, które chociaż sporadycznie, ale za to w przyzwoitych rozmiarach do niedawna można było tutaj złowić. (łowiono okazy ponad pięćdźiesiąt centymetrowe, o czterdziestakach nie wspominając)... - chyba zostały wyłowione, a te które przetrwały, dołączyły do grona tych "profesorów", o złowieniu których można sobie jedynie pomarzyć.

Był na wędce jeden szczupak, było "coś większego", co się oczywiście spięło, była zastawiona przez kłusowników siatka typu "żak" razem z kilogramem wątroby w środku jako wabikiem (stąd domniemanie, że zastawiona na węgorza; sieć została oficjalnie zniszczona przez przedstawicieli Straży Rybackiej).

Wynik dało się "zrobić" na okoniach. Miara na zawodach - 18cm. Ale trzeba było umieć je znaleźć, trzeba było umieć dopasować im przynętę, brały niechętnie i chimerycznie. Zwłaszcza te "okazy", powyżej 18-tu centymetrów.

O wynikach pierwszej trójki zadecydowały gramy, każdy z pierwszych trzech zawodników przyniósł do wagi po sześć okoni. Takich sobie, od właśnie 18-tu, do 23 - 25 cm.

No cóż, tak to na zawodach bywa. Ważne że humory i pogoda dopisały.

Trochę "rozrywki", chociaż o nutce nieco makabrycznej, dostarczyła uczestnikom (oprócz jej głównego bohatera) kąpiel w pełnym "rynsztunku" jednego z zawodników. Szczęściem, woda już jest dość nagrzana, a z natychmiastową pomocą pośpieszył blisko łowiący kolega, autor tej króciutkiej relacji.

1) Andrzej PASZEK

2) Wacław SANTARIUS

3) Seweryn KOSTKA

4) Eugeniusz ZANDLER

5) Zbigniew TOMASZCZYK

6) Leszek FRANEK

7) Wojciech KRZYSICA

II  tura, 29 czerwca 2012r.

Tym razem, do drugiej tury przystąpiła większość liczących się w Kole spinningistów. (nieobecny był jedynie ze względu na urlopowy wyjazd Seweryn KOSTKA, a szkoda, bo to przecież jeden z "pewniaków" do miejsca na podium)

Łowiono jak w poprzedniej turze głównie okonie, jedyne te gwarantowały jakiś przyzwoity wynik.

Pomimo dobrych wyników uzyskanych przez Marka PIETRZAKA i Kubę POLAKA , ich nieobecność w I-wszej turze zawodów spowodowała, że praktycznie nie liczyli się w końcowej klasyfikacji.

Drugą turę wygrał kol. Zbyszek TOMASZCZYK, 2m. zajął Marek PIETRZAK, trzecie - Jakub POLAK.

Andrzej PASZEK, zdecydowany faworyt zawodów, był "dopiero" czwarty, zaś Wacek SANTARIUS - piąty.

Sporą (dla mnie osobiście) niespodzianką in minus był słaby wynik Tadka CIEŚLARA, mojego nauczyciela,  zwycięzcy wielu zawodów spinningowych. Spinninguje Tadek "od zawsze", ta metoda wędkowania nie stanowi dla niego żadnych tajemnic. No cóż, "nie zawsze jest niedziela", jak powiadają

Nie dopisało również szczęście naszym wędkarskim nestorom,  Baldkowi MYSZY, Edkowi FRANKOWI. Leszkowi FRANKOWI. (ten ostatni przynajmniej tym razem "zaliczył" zawody na sucho, bez kąpieli).

Za to znakomicie spisał się nowicjusz w spinningu, nasz junior, Kuba POLAK.

Ma chłopak wędkarskiego "nosa", co potwierdza i w "musze" i w "spławiku".

Szkoda, że nie startował w pierwszej turze, mógłby narobić sporo zamieszania w klasyfikacji końcowej zawodów.

A tak, ostatecznie po dwóch turach,

Mistrzem Koła Cieszyn w spinningu na rok 2012 został

Andrzej Mistrz Koła - 2012r.kol. Andrzej PASZEK.

Pierwszym Wicemistrzem -

Zbyszek - I Wicemistrzkol. Zbigniew TOMASZCZYK,

Drugim Wicemistrzem -

Venca - II Wicemistrzkol. Wacław SANTARIUS.

Tuż za podium, IVm.,

kol Eugeniusz Zandler - IV m.kol Eugeniusz ZANDLER.

W zawodach II tury uczestniczyło 12 członków naszego Koła.