0

Muchowe Mistrzostwa Okręgu Bielsko - Biała

Aktualności | 2006-06-26 | Publikujący: Koło PZW Cieszyn

W niedzielę, 25 czerwca, odbyły się na rzece Sole w Węgierskiej Górce Muchowe Mistrzostwa Okręgu.

Na starcie zawodow stanęło 15 trzyosobowych drużyn, reprezentujących poszczególne Koła i Kluby Okręgu. Naszą drużynę Koła Cieszyn, reprezentowali koledzy Marek Pietrzak, Tadeusz Cieślar oraz Wacław Santarius. Nie startował tegoroczny muchowy mistrz Koła Baltazar Mysza. Cieszyńska drużyna zajęła 10-te miejsce, co wobec ubiegłorocznego - drugiego, do sukcesów zaliczyć nie można.

Indywidualnie zwyciężył kol. Andrzej Zawada z Węgierskiej Górki, podobnie w klasyfikacji drużynowej drużyna z tej miejscowości. Cóż, mówią, że miejscowym i ściany pomagają. Żarty żartami, ale łowić  to oni naprawdę potrafią. Zresztą nie tylko na swojej rzece, o czym świadczą wyniki Grand Prix Okręgu.

Drugie miejsce w kat drużynowej zajęli wspaniali chłopcy z Klubu "Wydra" Skoczów. Kazik Szymala, Darek Rakowski, Krystian Janik.. Znakomici wędkarze Cieszyńskiej Ziemi.