o puchar Burmistrza

Aktualności | 2006-06-22 | Publikujący: Koło PZW Cieszyn

W niedzielę, 18 czerwca przy wyjatkowo pieknej pogodzie, na łowisku Gułdowy przeprowadzono tradycyjne zawody splawikowe "o Puchar Burmistrza". Zaproszonych gości i zawodników przywitał Prezes Koła Cieszyn, Leszek FRANEK, zaś uroczystego otwarcia zawodow dokonał Burmistrz Miasta Cieszyna - dr. Bogdan FICEK oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech BRACHACZEK.

trofea

Na starcie stanęło 19 zaproszonych drużyn trzyosobowych naszego Powiatu, Okręgu Bielsko Biała, oraz dwie zaproszone drużyny Zarządów Okręgów Katowice i Częstochowa. Ryby brały mizernie, co już zdaje się być tradycją na zawodach. Być może, zszokowane nocną gwałtowną nawałnicą, zbite w gromadzie gdzieś tam na środku 3,5 hektarowego łowiska, nie rozpoczęły jeszcze swojego normalnego żerowania. Potwierdzają to jakby lepsze wyniki zawodników łowiących daleko, na głębszej wodzie. Nie pomagały różnorakie mikstury zanętowe, wymyślne techniki. A może jeszcze nie wszystko wiemy o zwyczajach ryb i z pokorą należało by przyjąć kolejną lekcję?

Dość powiedzieć, że w każdej drużynie przynajmniej jeden zawodnik nie złowił żadnej ryby, a parę drużyn musiało przyjąć swój wynik jako „zerowy”.

Tym bardziej musi cieszyć trzecie miejsce cieszyńskiej młodzieży, co w tak doborowym gronie „starych wędkarskich wyjadaczy” jest nie lada osiągnięciem. Nadto, koledzy ci zajmowali znakomite miejsca w swoich sektorach, kol Zgliczyński - drugie, kol. Gabzdyl - trzecie. Tak dobre miejsce może świadczyć o wysokich już umiejętnościach młodych cieszyńskich wędkarzy, którzy w zawodach z okazji Dnia Dziecka zajęli indywidualnie 1-sze i 3-cie miejsce.

Zwyciężyli :

1 miejsce – Koło Żylica – Buczkowice ( GLUZA Z., ADAMUS E., KRUCZEK P.)  22 pkt.

1 miejsce – Koło Żywiec (KANTYKA A., MIZIA M., CHABERSKI H.) 25 pkt.

3 miejsce – Koło Cieszyn – młodzież ( ŚWITOŃ W., ZGLICZYŃSKI J., GABZDYL Sz.) 25 pkt.

Wart odnotowania jest również fakt udziału jedynej przedstawicielki płci pięknej wśród zawodników, członka drużyny Złota Rybka Oświęcim, koleżanki Barbary KUŚMIERZ.

Pani ta, łowiąca z ogromną wędkarską wiedzą i rutyną, zajęła znakomite, drugie miejsce w swoim Sektorze.

Wyniki zawodów – w wynikach.

Zdjęcia - w Galerii.