Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Muszkarze - spinningiści 2017 r.

Aktualności | 2017-12-11 | Publikujący: Koło PZW Cieszyn

Artykuł w opracowaniu

 

Goczałkowice, 2006 r.#mce_temp_url#Wygląda na to, że kolejne zawody towarzyskie, organizowane przez członków naszego Koła - Wędkarski Klub Sportowy "OLZA" Cieszyn, odejdą do"lamusa"

pierwszy_puchar_olzy_iv_jaz.jpgpierwszy_puchar_olzy__zwyciezcy.jpgPodobnie, jak zawody Puchar Olzy 2003 r. "o Puchar Olzy", (ostatnie zawody rozegrano w 2010 r.Puchar Olzy 2010 r.)czy liczne, organizowane we wcześniejszych latach spotkania klubowiczów w towarzyskich konfrontacjach, czy to muchowych, czy to (o wiele częściej), spinningowych. 

Przypomnijmy, spotykaliśmy się na wodach Goczałkowic, łowiska specjalnego  "MOKATE"mokate.jpg, na Wiśle w Strumieniu, wisla_w_strumieniu.jpgmokate_2006_r.jpgna naszej granicznej Olzie, czy też u nas, w Ośrodku na Gułdowach. Tu - parę zdjęć. wisla_2007_r.jpg

Wiele czynników wpływa na opisany powyżej stan rzeczy, czynnikiem decydującym zaś, wydaje się. być notowany od paru lat znaczny "odpływ" wędkarzy z naszego Koła PZW, a tym samym, z klubu WKS "OLZA" Cieszyn. 

olza_za_francka_jozefa.jpgOrganizowanie zawodów na rzece Olzie to spore przedsięwzięcie, tak pod względem organizacyjnym, jak i finansowym.

Wymaga zaangażowania niemałej grupy osób, a tych coraz mniej, wymaga sporych nakładów finansowych, a te coraz szczuplejsze. 

Ponadto kapryśna rzeka raz wody niesie zbyt wiele, (wręcz powodziowej, szczególnie wiosną i w lipcu) raz znowu świeci kamieniami i łupkowymi blatami dna przy letnio - jesiennych niżówkach.

To znowu woda nabiera brudno-brunatnego zabarwienia na skutek wiecznie prowadzonych, ciągnących się od lat prac naprawczych brzegów i różnych jego umocnień przez naszych czeskich sąsiadów. Prace te prowadzone wyjątkowo ślamazarnie, skupiają się szczególnie na miejskim odcinku Olzy, dotychczasowym miejscu organizacji naszych zawodów. 

tresna_2007_r.jpgO innych zawodach -  towarzyskich spotkaniach klubowiczów nad różnymi akwenami naszego Powiatu, z takim entuzjazmem przeprowadzanych w latach ubiegłych w ogóle szkoda wspominać, skoro na zawody "o Mistrza Koła" w kategorii spinning-mucha zjawia się raptem pięć do siedmiu osób. zembrzyce_nasza_ekipa.jpg

Łowisko Gułdowy

Nie chcą paskudne pstrągi, za spore pieniążki z naszych składek zakupione i wpuszczone do stawu Czajka naszych pięknych, wręcz wyuzdanych przynęt. Ani muchowych, ani spinningowych. Nie podobają im się ani małe wiróweczki, ani śliczne woblereczki S lub F, nie chcą streamerków z fiolecikiem, seledynkiem, białych, wściekle żółtych, czy czerwonych. A i brązowe, czy popielate, a nawet czarne(!) mają "w głębokim poważaniu".

Skutecznie zniechęcają swoją pasywnością zajadle biczujących wodę spinningistów i muszkarzy , próbujących wszystkich możliwych przynęt i znanych powszechnie, lub mniej znanych, tajnych "chwytów"  

Z moich, ściśle naukowych obliczeń wychodzi, że jeden pstrąg przypada na 43,63 m2 łowiska. 

Ponadto, w stawie znajduje się wiele innych ryb drapieżnych; są tu szczupaki, sandacze, okonie, klenie, jazie, o jednym boleniu nie wspominając. A i może jakiś sum się ostał, jest też parę wpuszczonych jesiotrów. Zdało by się, spinningowo-muszkarskie eldorado, jest na co polować. 

No czasem, sporadycznie coś tam uderzy, za przynętę szarpnie. Czasem słychać radosny okrzyk "jeeest!", lub "o.k. był!"


Lubią wredy kukurydzę. I to nie każdą, najchętniej tą wybraną przez siebie, z. ...f-my Bonduelle

Koledzy łowiący metodą spławikową pstrągi łowią. Na kukurydzę Bonduelle.  Po trzy w spędzonym na łowisku czasie, czyli dopuszczony regulaminem limit.

Czym karmiono ryby w fermie, gdzie zostały zakupione nasze pstrągi?

A może ktoś. .. no nie, zgodnie z regulaminem Łowiska, dokarmianie jest ZABRONIONE!, a na Gułdowach łowią sami wędkarze etyczni!!  Taka teza odpada....

Tak czy inaczej, obecny stan rzeczy zniechęca paru kolegów do przeprowadzenia zawodów - konfrontacji muchowo-spinningowej, a szkoda.

Bo i nie o ryby czy wynik tych zawodów tu przecież w końcu chodzi. 

 

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Które Twoje wędkarskie lata uważasz za najlepsze dla Ciebie?
lata do 1975r.
od 1975 do 1985r.
od 1985 do 1995r.
od 1995 do 2005r.
od 2005r. do dnia dzisiejszego
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin