Beskidzka Liga Muchowa - zakończenie edycji 2017 r.

Aktualności | 2017-12-08 | Publikujący: Koło PZW Cieszyn

CIESZYNIACY NA TOPIE!!!

ZDJĘCIA Z ZAWODÓW

wykrzyknik.gif

wks_olza_cieszyn2.jpgSpory sukces drużyny WKS Olza Cieszyn, kolegów z naszego Koła

puchary.jpgW niedzielę, 12-go listopada, zostały rozegrane na Gułdowach zawody Beskidzkiej Ligi Muchowej, kończące tegoroczną edycję cyklu tych zawodów

Tekst w Aktualnościach

Zdjęcia z zawodów i rozdania pucharów

W niedzielę, 12 XI. w naszym Ośrodku na Gułdowach zostały przeprowadzone zawody kończące tegoroczną edycję cyklu zawodów Beskidzkiej Ligi Muchowejlowisko.jpg

Do zawodów zgłosiło się 27 muszkarzy uczestniczących w rozgrywkach BLM.

Być może, sobotni porywisty wiatr, którego można było się spodziewać i w niedzielę wpłynął na tak mierną frekwencję; nasze łowisko nie należy do najłatwiejszych jeśli chodzi o możliwości muchowania, a w warunkach silnego wiatru zdecydowanie ogranicza w wielu miejscach swobodne operowanie muchowym sznurem.

Tymczasem wędkarzy w niedzielę przywitała kompletna flauta panująca w okolicy całych Gułdów, momentami, koło południa pojawiały się słabe powiewy, tworzące miejscami lekką morkę na wodzie.

Zawody przeprowadzono w dwóch turach, z trzykrotną zmianą miejsc łowienia w każdej turze.(przejście o 9 stanowisk). System taki stosowany jest obecnie powszechnie na łowiskach stacjonarnych, daje zawodnikom możliwość łowienia z zasadzie na całej powierzchni akwenu.

Wśród zawodników spotykamy wielu kolegów - muszkarzy, którzy są powszechnie znani z licznych zawodów rangi okręgowej, krajowej, czy nawet, międzynarodowej.

Ot, choćby Darek ORDZOWIAŁYdarek_ordzowialy.jpg, tegoroczny Mistrz Świata Juniorów ( mistrzostwa odbyły się w tym roku w USA), czy Andrzej ZAWADAandrzej_zawada.jpg, nasz przesympatyczny kolega z Węgierskiej Górki, uczestnik Grand Prix Polski, założyciel znanego już w skali Kraju Łowiska Moszczanica.

Łowiono głównie pstrągi, złowiono również trzy szczupaki, dwa okonieokon_marka_pietrzaka.jpg, leszcza i jednego jesiotra. Łowca tego ostatniego, Ignacy JACKOWSKI, dzięki temu zdobył nagrodę za złowienie największej ryby.ignac_jackowski.jpgjesiotr_ignaca.jpg

Złowiono w sumie 45 ryb; mało to i dużo, biorąc pod uwagę stale "skaczące" ciśnienie, czego ryby nie cierpią.

Wyniki pierwszej tury wielce pomyślne dla cieszyńskich wędkarzy - drużynowo zwycięża nasz klub wędkarski WKS Olza Cieszyn, w składzie marek.jpgarek.jpgtadek_edek.jpgMarek PIETRZAK, Arkadiusz MAKAŚ i Tadeusz CIEŚLAR

indywidualnie zaś, Arek MAKAŚ z trzema rybami na prowadzeniu!arek_michal.jpg

Po krótkiej przerwie tura druga; zaczyna się równie pomyślnie, Arek łowiąc swoją ulubioną dwuręczną muchówką łowi pstrąga, Marek zaś okonia.

Przed końcem tury Tadek również łowi pstrąga. podobnie Marek, natomiast Arek kończy turę znowu z trzema pstrągami i ponownie zostaje jej zwycięzcą, a tym samym całych zawodów!!!

WKS Olza zwycięża również w drugiej turze, co daje naszemu klubowi pierwsze miejsce w dzisiejszej rywalizacji.

Warta podkreślenia jest wyśmienita praca kolegów z cieszyńskiego Koła w czasie sędziowania zawodów, przygotowania posiłku i całej ich organizacji = Beaty CZYŻ, Edka FARUZELA, Andrzeja PASZKA, Piotra PILCHA, Edka FRANKA

Puchary i nagrody wręczał Prezes naszego Koła, Leszek GAWLAS.

WYNIKI KOŃCOWE INDYWIDUALNIE (do 10-go miejsca)

1) Arkadiusz MAKAŚ              WKS Olza Cieszyn

2) Andrzej ZAWADA              WKS Soła Węgierska Górka