Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Zawody Par Mieszanych, 2015r.

Aktualności | 2015-08-14 | Publikujący: Koło PZW Cieszyn

Wielodniowe, niespotykane  upały.

Gdzieś tam podobno burze, deszcze, gradobicia. Straty, zniszczenia. 

Nie u nas, nasz region nawałnice oszczędzają.

Nie oszczędzają za to susze naszych rzek, potoków. Drobne dopływy dawno już zarosły zielskiem, większe powoli zarastają, zarasta nasza Wisła, zarasta powoli i Olza.Olza pomiędzy mostami w Cieszynie

Gdzieniegdzie woda przemyka się jeszcze cieniutkimi strumykami pomiędzy skałkami, kamieniami, tam, gdzie do tej pory były rynny, głęboczki, bystrzyny.

Wychodzą na wierzch skutki bezmyślnego wycinania zakrzaczeń brzegów górskich strumieni - niedotleniona, ciepła jak zupa woda nie rokuje pstrągom wielu szans na przeżycie. W dodatku wycinane wikliny błyskawicznie zastępują dziki rabarbar i trujący "Barszcz Sosnowskiego".Barszcz Sosnowskiego   Brawo, decydenci!!!!!

Dwa przeciwstawne skutki upałów, t.j.podnoszenie temperatury wody, przy jednoczesnym obniżaniu jej poziomu dotykają i naszych łowisk.

Zasilająca w wodę nasze stawy Kraśnianka nie płynie, wody w stawach ubywa.

Ale ryby "biorą", a właściwie raz biorą, raz jakby ich nie było.

Na dodatek karpie od wiosny nabrały słusznej wagi, z ryb kilogramowych wyrosły na dwu - trzy kilogramowe "okazy". Po licznych zawodach rozgrywanych tutaj od początku tego sezonu "nabrały" również rozumu, niełatwo je przechytrzyć.

*************************************************************

WynikiNiedzielne zawody Par Mieszanych 

O chytrości karpii przekonali się wszyscy łowiący, gdyż żaden z uczestnikow zawodów z karpiem kontaktu nie miał!   Przepraszam, jednego karpia złowiono !

Łowiono leszcze i amury, karpie jakby z łowiska zniknęły.

W zawodach udział wzięło 19 par, wielu "starych" znajomych, kilka par, które na łowisku widzieliśmy po raz pierwszy.

Zabrakło wśród nas sąsiadów zza Olzy, zaszyli się widać gdzieś przed upałami. Ze względu na spiekotę, zwłaszcza w godzinach odpołudniowych, zdecydowano rozegrać zawody w turze trzygodzinnej.

H.W.SantariusowieZwyciężyła para Halina, Wacław SANTARIUSOWIE, łowiąc sześć amurów i dwa leszcze, o łącznej wadze 9060g. /a właściwie zwyciężyła Halina, gdyż złowiła 5 amurów i wspomniane leszcze (moja skromna osoba - jednego amura tylko!)/

Drugie miejsce wynikiem 5140pkt zajęli Danuta i Edward MARTYNKOWIED.E.Martynkowie

Adaś BUJOK, łowiąc tradycyjnie z siostrą Izą I.A.Bujokowiezłowili 3980g ryb, zajmując trzecie miejsce.

Tuż za podium - Kuba POLAK, wraz z sympatyczną Żanetą PNĄCZEK Ż.Pnączek, J.Polak

Miejsca od 5 do dwunastego zajęli:

N.M.MartynkowieB.J.MaciejewscyA.J.KołodziejowieK.K.GluzowieG.M.HatalakowieB.M.CzyżowieH.A.BraszakowieM.A.Nawroccy

Zaskakuje dość odległe miejsce przesympatycznej pary p.Braszaków, coś jakby Adam nie trafił z zanętą, albo miejsce gdzie łowił (miejsca losowano) obfitością ryb nie porażało. / chociaż, zerwał ładnego karpia, który dałby mu miejsce wiele wyższe. Cóż, każdemu się zdarza...)

************************

Zarząd Koła przygotował dla zawodników niespodziankę, wszyscy uczestnicy otrzymali medale pamiątkowe wytłoczone z okazji Jubileuszu 130 lat zorganizowanego wędkarstwa na Ziemi Cieszyńskiej i 65-cio lecia istnienia Koła PZW w Cieszynie. Działacze i SędziowieMedale takie otrzymali również, wraz z słowami podziękowania za pracę społeczną, koledzy sędziujący zawody.

Przed nami zawody "o Puchar Prezesa, które odbędą się w najbliższą niedzielę, tj. 16 Sierpia. Zawody, jak wspomnieliśmy wcześniej, połączone z obchodami Jubileuszu 130-to lecia zorganizowanego wędkarstwa na Ziemi Cieszyńskiej, oraz 65-cio lecia istnienia naszego Koła.

Serdecznie zapraszamy, Zarząd Koła Cieszyn

tekst i zdjęcia - Wacław SANTARIUS

 

 

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Które Twoje wędkarskie lata uważasz za najlepsze dla Ciebie?
lata do 1975r.
od 1975 do 1985r.
od 1985 do 1995r.
od 1995 do 2005r.
od 2005r. do dnia dzisiejszego
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin