Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Sportowe osiągnięcia klubowiczów

 andrzej_i_jego_pstrag_54cm_olza_x2010r_bis.jpg

I. W ostatnią niedzielę, tj. 21.XI. br. na stawie Czajka Ośrodka Gułdowy, klubowicze rozegrali pomiędzy sobą towarzyskie zawody spinningowo - muchowe  (metoda do wyboru przez zawodników) w łowieniu ryb drapieżnych. Jak zwykle, doszło do cichej, niepisanej rywalizacji pomiędzy kolegami preferującymi spinning, a łowiącymi metodą muchową. Ryby, pomimo wpuszczonych ponad dwustu szczupaków, nie wykazywały zbytniego zainteresowania toczącą się rywalizacją ambitnych wędkarzy. Złowiono cztery pstrągi tęczowe i jednego niemiarowego okonka. Podobno komuś tam, szczupak "odciął" przynętę. Złowiono również (prawidłowo, za pyszczek) trzy karpie, ale nie wchodziły one do wyników, jako ryby niedrapieżne. Ostatecznie zdecydowanie zwyciężyli muszkarze, gdyż to oni byli "pogromcami" wszystkich złowionych pstrągów. Kolegom spinningistom, pomimo heroicznych wysiłków,  pozostały jedynie wspomnienia po pobcinanych (rzekomo) przynętach, oraz zaduma, czy aby muszkarstwo nie jest skuteczniejsze od ich ulubionej metody. Tym bardziej, że i karpie zostały złowione wędkami muchowymi.

O ostatecznych wynikach zadecydowały milimetry, gdyż coś musiało zadecydować, kwestią przypadku jest złowienie pstrąga milimetr mniejszego lub większego.

Zwyciężył kol. Tadek CIEŚLAR, drugie miejsce zajął junior Kuba POLAK (co cieszy), trzecie Marek PIETRZAK, czwarte zaś  Venca - Wacek SANTARIUS.

Zawody zakończono degustacją wspaniale przygotowanej przez kol. Andrzeja PASZKA kiełbaski z rusztu i jednomyślną deklaracją ponownego spotkania nad wodą.img_4830_2.jpg

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

II Miło nam donieść, że drużyny Klubu Olza Cieszyn, startujące w zawodach ogólnookręgowych po raz kolejny udowodniły, że wywodzący się z cieszyńskiego Koła wędkarze doskonale znają się na uprawianych przez nich metodach połowu spotrowego ryb, z ich obecnością na rozlicznych zawodach wędkarskich muszą liczyć się najlepsi.

W ostatnich zawodach spinningowych Grand Prix Okręgu, drużyna Klubu WKS Olza Cieszyn, zajęła pierwsze miejsce, gromiąc najlepszych spinningistów Okręgu.

W ostatecznej klasyfikacji spinningowego Grand Prix, kolega Andrzej uplasował się na czwartym miejscu, zaś indywidualnie otarł się o "włos" od Kadry, zajmując 11 miejsce.

Również muchowa drużyna WKS Olza, biorąca udział w tzw. Beskidzkiej Lidze Muchowej od lat radzi sobie znakomicie, w doborowym towarzystwie muszkarzy z tytułami mistrzów Polski, zwycięzcami niejednych zawodów Grand Prix Okręgu i Polski. Czy też w towarzystwie znakomitych muszkarzy zza Olzy.

Dość powiedzieć, że kol. Tadek CIEŚLAR na zakończenie Ligi odebrał dwa puchary - za największą rybę ostatnich zawodów w Rajsku, jak i największą rybę, złowioną podczas wszystkich zawodów Ligi w tym roku.

Ostatecznie drużyna uplasowała się na 9 miejscu, co wobec 39 startujących drużyn ocenić należy bardzo wysoko, w klasyfikacji indywidualnej kol. Tadek zajął 11 miejsce, zostawiając "w tyle" wiele znakomitości muszkarskich, zaś koledzy Marek I Tomek zajęli miejsca w trzydziestce najlepszych zawodników Ligi (26 i 27m., w tegorocznej edycji startowało 117 zawodników)

 Na zakończenie należy żałować jedynie, że Koło Cieszyn od dłuższego czasu boryka się z trudnościami zorganizowania drużyny w kategorii spławikowej, obecność cieszyńskich spławikowców w zawodach okręgowych w tej kategorii mogłaby znacznie podnieść wypracowaną przez muszkarzy i spinningistów znakomitą reputację cieszyńskiego wędkarstwa sportowego. 

Tu liczymy na naszą młodzież, która przecież na niejednych zawodach Koła pokazała, że łowić potrafi.

 

WKS Olza Cieszyn oprócz w/w zajęć, pomaga również w zarybianiu naszych rzek i potoków, aktywnie uczestniczy w pracach gospodarczych prowadzonych przez Okręgi na wodach otwartych powiatu cieszyńskiego.

 

/text wlasny adm. strony/

MUSZKARZE NA FALI  

Miło nam donieść o sporym sukcesie naszej klubowej drużyny muchowej WKS "OLZA" Cieszyn (Marek PIETRZAK, Arkadiusz MAKAŚ, Tadeusz CIEŚLAR) osiągniętym w zawodach Beskidzkiej Ligi Muchowej FLYLIGA  na łowisku Nebesak w Republice Czeskiej. W zawodach, w których uczestniczyło wielu "pierwszoligowych" muszkarzy z Czech, Słowacji i Polski, cieszyńska drużyna uplasowała się na znakomitym IV miejscu, jako najlepsza z polskich drużyn.

Zwycięzcy - Knapek Hooks Team bezkonkurencyjni, podobnie jak druga w klasyfikacji drużyna ze Vsetina. Natomiast do trzeciej w klasyfikacji drużyny słowackiej z Kysuckeho Noveho Mesta naszym muszkarzom zabrakło tylko dwóch punktów.

Indywidualnie, Marek zajął 11 miejsce, Arek 24, Tadek 34. (w pierwszej czterdziestce - tylko 12 wędkarzy z Polski)

Znakomicie, brawo chłopaki!!!!

Sukcesy naszych wędkarzy - sportowców tworzą piękny, zewnętrzny obraz naszego cieszyńskiego wędkarstwa, uświetniają Jubileusz 65-cio lecia powstania Koła PZW w Cieszynie, oraz 130-to lecia istnienia zorganizowanego wędkarstwa na Ziemi Cieszyńskiej.


 

Z ostatniej chwili:

Miło nam donieść, że nasz klubowy kolega, czołowy spinningista Koła Cieszyn Andrzej PASZEK powielił wynik z Mistrzostw Okręgu z 2011r i ponownie został spinningowym MISTRZEM OKRĘGU Bielsko-Biała, na 2013r.

Mistrzostwa Okręgu przeprowadzono w dwóch turach, w sobotę i niedzielę, 20, 21 lipca.(na zbiorniku Dziećkowice)

Tym razem Andrzej zwyciężył bezapelacyjnie w obu turach, potwierdzając swoją dominację wśród spinningistów Okręgu Bielsko-Biała. Oto co na temat zawodów napisano na stronie Okręgu, + wyniki końcowe

Ponadto, nasza drużyna w składzie Andrzej PASZEK i Seweryn KOSTKA zajęli nieoficjalnie w tych zawodach pierwsze miejsce drużynowo.

/Warto tu zauważyć, że drugie miejsce w w/w. zawodach zajął również cieszyniak, nasz sympatyczny, zawsze uśmiechnięty kolega, Seba (Sebastian PATOKA) Sebastian jak na razie, po dotychczas rozegranych zawodach prowadzi w spinningowym Grand Prix Okręgu.

Przypomnijmy, że Sebastian, wychowanek Koła Cieszyn, był wieloletnim członkiem WKS 'OLZA" Cieszyn, w którym osiągał wiele sukcesów sportowych. Nabytą tu wiedzę wędkarską i umiejętności przeniósł do Koła - Klubu Południe Bielsko-Biała 1, którego obecnie jest członkiem/

G R A T U L U J E M Y ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !!

O wielkiej randze tego zwycięstwa świadczy fakt, że zdobycie tytułu Mistrza Okręgu gwarantuje Andrzejowi udział w spinningowych Mistrzostwach Polski.

A być może i awans do Kadry Narodowej, czego Mu serdecznie życzymy!

 

Niemałe osiągnięcia uzyskują w sporcie wędkarskim nasi klubowicze. 

Postaramy się wymienić najważniejsze, a obecnie, na szczególną uwagę zasługuje postawa naszego juniora - Jakuba POLAKA, który coraz śmielej wdziera się do czołówki sportowej Okręgu, zarówno w dyscyplinie spławikowej, (wyniki zawodów Okręg B-B.) jak i muchowej.

 Muchowe Mistrzostwa Okręgu 2011 - Skawa 26.06.11 29.06.2011
  Rzeka Skawa 26 czerwca gościła uczestników Muchowych Mistrzostw Okręgu. Startowało 72 seniorów oraz pięciu juniorów. Do klasyfikacji zgłoszono 19 drużyn.
Dwie trzygodzinne tury pozwoliły wykazać swoje umiejętności zawodnikom. Pogoda sprzyjała, plażowicze nie przeszkadzali.
W kategorii seniorów trwała zacięta walka. Pierwsze miejsce daje prawo startu w Mistrzostwach Polski dla Mistrza Okręgu oraz najlepszej drużyny.

Skrócone wyniki zawodów :
Juniorzy Indywidualnie 
 1. Staś Szymon - WKS Bielsko-Biała s.Skoczów - 23 pkt - Mistrz Okręgu 2011
 2. Marek Kamil - WKS Żylica Buczkowice - 26 pkt - I Wicemistrz Okręgu 2011
 3. Polak Jakub - WKS Olza Cieszyn - 38 pkt - II Wicemistrz Okręgu 2011
 4. Bednarz Bartłomiej - WKS Soła Węgierska Górka - 39 pkt nk
 5. Bartoszek Dawid WKS Bielsko-Biała s.Beskidek - 40 nk

 

Znakomite sukcesy odnoszą rownież nasi spinningiści, którzy w ostatnich zawodach Grand Prix okręgu - "Puchar Skawy" zajęli zdecydowanie PIERWSZE miejsce, a indywidualnie, trzecie i czwarte. 

 

 
 Spiningowy Puchar Skawy - Skawa Grodzisko 19.06.11 23.06.2011
  Kolejnymi zawodami spiningowego cyklu GP Okręgu Bielsko-Biała były zawody o "Puchar Skawy" rozegrany 19 czerwca.
Mimo zapowiadanej złej pogody tym razem aura sprzyjała zawodnikom. A i z rybami nie było tak źle jak to przed zawodami wyrokowali niektórzy uczestnicy. Mimo "małych" zgrzytów (dwie dyskwalifikacje) zawody można uznać za całkiem udane.

Wyniki
Drużynowo:
 1. Klub Olza Cieszyn I
 2. Klub Rak Kęty I
 3. Klub Południe Bielsko-Biała I
 4. Klub Rzemieślnik Bielsko-Biała I
 5. Koło Wadowice I
 6. Koło Rzemieślnik Bielsko-Biała I

Indywidualnie:  

3m.Paszek Andrzej - Klub Olza Cieszyn  

4m.Kostka Seweryn - Klub Olza Cieszyn