Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Konfrontacje, 2014r., 2015r.

******************************************

 

Tradycyjna konfrontacja muszkarzy i spinningistów

Lata 2011 - 2013 r.

Poniżej trochę historii tych zawodów z lat ubiegłych 2014 - 2015 r.

1m. Marek PIETRZAK,    mucha, 4 pstrągi

2m. Leszek CZYŻ,           spinn, 1 szczupak

3m. Baltazar MYSZA      spinn, 1 szczupak

Nie synchronizuje się pogoda z terminami zawodów organizowanych na Gułdowach, zwłaszcza tych ostatnich. W środę, 11.XI. tradycji stało się zadość, a jakże.

Huśtawki pogodowe wpływają na żerowanie ryb, o czym można było się przekonać i na naszych muchowo-spinningowych konfrontacjach. W poprzedzający dzień zawodów weekend pstrągi i inne jesienne drapieżniki żerowały, w następny (14, 15 XI) również, w dniu zawodów jakby ich nie było.

"Odgryźli się" tym razem muszkarze za ubiegłoroczną klęskę (patrz Konfrontacje 2014r.) zajmując miejsca I-sze, IV-te i piąte. Miejsca drugie i trzecie zajęli również znakomici muszkarze, chociaż tym razem łowili metodą spinningową. Do zawodów zgłosiło się dziewiętnastu wedkarzy, osobowo spinningiści w sporej przewadze. Oprócz Marka, który złowił cztery pstrągi, reszta punktujących kolegów złowiła tylko po jednej rybie. Wśród muszkarzy punktowały jedynie cztery osoby, tak więc, w liczonej pierwszej dziesiątce (liczono wyniki pięciu najlepszych muszkarzy i pięciu najlepszych spinningistów) znalazło się sześciu spinningistów, wygrywając tegoroczną konfrontację.

Zabawa była przednia, a na zakończenie jak zwykle, pyszny posiłek - gulasz segedyński, przygotowany przez Andrzeja

 

Muszkarze "pod wozem"

Po paru latach koleżeńskich muchowo-spinningowych zmagań, wreszcie w pełni udał się rewanż kolegom spinningistom.

Od początku naszej rywalizacji (przypomnienie - relacja i wyniki z poprzednich lat, 2010 -2013nigdy nie stanęli na najwyższym podium, aż tu raptem... andrzej_jeszcze_nie_wygral_naszych_muchowo_spinningowych_konfrontacji.jpg

                              ********

Tytuł tej relacji - "Muszkarze ,,pod wozem"" to delikatna nazwa klęski, którą w tegorocznej konfrontacji spinningistów i muszkarzy  ponieśli ci ostatni.

Nie dały w tym roku muszkującym kolegom ryby zbyt wielkich szans, po końcowym podliczeniu wyników okazało się, że pierwszą dziesiątkę otwiera ośmiu spinningistów !!!

img_1563.jpg

Nie poradził sobie zupełnie zwycięzca trzech poprzednich edycji tych zawodów, kol. Marek PIETRZAK marek.jpgnie łowiąc żadnej ryby, (klasyfikowano tylko ryby drapieżne),

nie poradził sobie również zwycięzca rozgrywanych w naszym Ośrodku o8.XI. zawodów kończących tegoroczne zmagania Beskidzkiej Ligi Muchowej, (oraz wielu innych zawodow muchowych) kol. Tomek PAWLUK (również "0"). 

Nie "połowił" zbytnio obecny 2-gi wicemistrz Polski w wędkarstwie muchowym, oraz drugi w klasyfikacji Grand Prix Polski na 2014r. Darek RAKOWSKI, łowiąc tylko jednego sandacza, wartego 500 punktow.

Warto zauważyć, że również spinningiści bioracy udział w naszych konfrontacjach, to wędkarze z "najwyższej półki", to przecież ścisła czołówka Okręgu Bielsko-Biała. Mistrzowie Okręgu, uczestnicy Mistrzostw Polski.

Ryby skupiały się w większości na środku akwenu sporadycznie podchodząc bliżej brzegów, ergo, były daleko poza zasięgiem wędek muchowych. W przeciwieństwie do spinningu, tutaj dalekie rzuty przynosily konkretne, oczekiwane efekty.

Skutkowało łowienie miękkimi przynętami (zwłaszcza o kolorze intensywnie seledynowym) na troku bocznym, dobre wyniki w mocno "trąconej" wodzie dawało również łowienie obrotówkami.

Łowiono głównie szczupaki - 16 sztuk, największy Edka FRANKA, 65 cm.

Pstrągów złowiono 14, z tego największy 42,5 cm- zwycięzcy zawodów Jacka STARZECKIEGO.pstrag_zwyciezcy_zawodow_425_cm.jpg

Złowiono 2 sandacze (właściwie trzy, jednego nie zaliczono), największy sandacz Andrzeja PASZKA 52 cm.

Z będącymi na łowisku okoniami, jaziami i sumami nikt nie miał kontaktu.

Niewielkie resztki muszkarskiego honoru uratowali piszący tą relację, oraz Tadek CIEŚLAR, tadek_i_jego_szczupaczek.jpgplasując się na ostatnich dwóch miejscach pierwszej dziesiątki.(niezaliczony mi sandacz dałby mi piękne, szóste miejsce!!!)

A oto wyniki, pierwsza dziesiątka:

jacek_starzecki__im.jpg1) Jacek STARZECKI   -- 3075 pkt. - 3 szczupaki, 2 pstrągi   (spinn)

2) Andrzej PASZEK     -- 2355 pkt. - 1 szczupak, 1 sandacz, 1 pstrąg   (spinn)

3) Mateusz DRABEK   -- 1870 pkt. -  2 szczupaki, 1 pstrąg    (spinn)

4) Edward FRANEK     -- 1800 pkt. - 2 szczupaki    (spinn)

5) Eugeniusz ZANDLER - 1700 pkt - 2 szczupaki (Zenek łowił tylko w I -wszej turze)  (spinn)

6) Zbigniew KOZACZKA - 1620 pkt - 1 szczupak, 1 pstrąg   (spinn)

7) Bolesław BABICZ     - 1600 pkt. - 3 szczupaki   (spinn)

8) Bogumiła KOZIEŁ    -- 1225 pkt  - 2 pstrągi    (spinn)

9) Wacław SANTARIUS  - 1165 pkt. - 1 szczupak, 1 pstrąg  (mucha)

10) Tadeusz CIEŚLAR   - 1095 pkt. - 1 szczupak, 1 pstrąg  (mucha)

Czary muszkarskiej goryczy dopełnia ostateczna klasyfikacja, pięciu najlepszych spinningistów i pięciu najlepszych muszkarzy. 40 : 15 na korzyść spinningistów !!!

W zawodach wzięło udział 21 kolegów, w tym ośmiu muszkarzy, oraz jeden junior - spinningista.

Po zawodach, w świetnej, pełnej humoru, koleżeńskiej atmosferze gulasz, oraz zapowiedź sromotnej zemsty muszkarzy w przyszłym roku.

W.Santarius